תצפיות בטלסקופים משוכללים

הדפסה דוא

תצפיות אסטרונומיות עם טלסקופים, בשילוב הסברים ומצגות מקסימות :תצפית מרתקת על הירח, כוכבי הלכת וגרמי השמיים בטלסקופים משוכללים.
את הפעילות ניתן לערוך ביום או בלילה וכן בשטח או בבית הספר.

מצפה הכוכבים ברקת, הינו מצפה הכוכבים הפרטי הגדול והמשוכלל ביותר בישראל.  הפעילות כוללת תצפיות בטלסקופים משוכללים בליווי הרצאות מרתקות על גרמי השמיים observing_homeניתן לבצע את הפעילות בלילה-תצפית כוכבים וגם ביום-תצפית שמש, בשילוב תצפיות בטלסקופים משוכללים והרצאות מרתקות באסטרונומיה.

את התצפית ניתן לערוך במצפה במכבים – או אצלכם, באמצעות המעבדה הניידת של ברקת, וכן פלנטריום HD נייד ענק, המעניק חוויה אסטרונומית תלת ממדית - אותו ניתן להביא עד לכיתה.

פעילויות שטח, ימי הולדת אסטרונומיים, פעילויות למורים ותלמידים, שליטה על טלסקופ האינטרנט למטרות צילום ומחקר ועוד !

א. מידע כללי על תצפיות, ואופן הביקור במצפה לחצו כאן.
ב. ראו גם - נהלי התנהגות בתצפית כוכבים


תצפיות בטלסקופים משוכללים - מצפה הכוכבים ברקת, מכבים :

ברשותנו ציוד הדרכה מהמשוכללים ביותר, הכולל מערכות מולטימדיה מתקדמות, ציוד מדעי משוכלל המדגים תופעות פיזיקאליות שונות, ציוד אסטרונומי מתקדם הכולל טלסקופים וציוד נלווה משוכלל אשר נחשף לפני הקהל וכן פלנטריום HD תלת-ממדי המציג בצורה מרהיבה ותלת ממדית את 1 מערכת השמש, היקום ועוד...

קראו את חוות הדעת של אחד המבקרים במצפה הכוכבים ברקת.

הידעת?

תעודת הוקרה הוענקה למצפה הכוכבים ברקת, ממעבדת ההנעה הסילונית של נאס"א JPL
על שיתוף הפעולה בצילום האסטרואיד 2012-DA14 בעת מעברו ליד כדור הארץ.


מצפה ברקת שידר את מעבר האסטרואיד 2012-DA14 דרך רשת האינטרנט. זהו שילוב כוחות נוסף של המצפה עם סוכנויות חלל ברחבי העולם.
דוגמה נוספת לשיתוף פעולה עם נאס"א NASAצוות המצפה יביא את הטלסקופים המשוכללים אליכם - לבית הספר או לשטח. את התצפית ניתן לערוך גם במקומות מרוחקים, בהם אין גישה לרשת החשמל.

הערב מתחיל בהרצאה מרתקת על מסך ענק, ולאחריה תצפית על גרמי השמיים הנבחרים של הערב. משך הערב כשעתיים.


הטלסקופים הרובוטיים מאפשרים תצפית בהגדלות גבוהות מאוד ורזולוציה גבוהה ביותר, כך שניתן להבחין בפרטים עדינים בחגורות העננים של צדק, טבעותיו של שבתאי, הרים על הירח , גרמי שמיים עמוקים ועוד!


יחודי : 'מסע אל גרמי השמיים העמוקים' - צאו למסע משלכם בין גלקסיות, ערפיליות, אסטרואידים וצבירי כוכבים רחוקים באמצעות תצפית פרטית בטלסקופ האינטרנט של מצפה הכוכבים ברקת.
 
C14_dome

תמונה: תצפית בטלסקופ במצפה הכוכבים ברקת, במכבים. תמונות נוספות - ראו גלריית תמונות המצפה

את הפעילות והתצפית האסטרונומית ניתן לבצע בבית הספר כפעילות יום בה נצפה על כתמי השמש ולהבות השמש או כפעילות לילה בה נצפה על הירח וכוכבי לכת.


כל פעילות תלווה בהצגת מולטימדיה מדהימה בה יוצגו נושאים שונים באסטרונומיה, ההרצאות ממחישות בצורה מדהימה פרקים שונים בתכנית החלל והאסטרונומיה ומשולבת בהדגמות וניסויים פעילים.

הידעת?


המצפה הקים את המערכת הראשונה מסוגה המאפשרת שליטה על טלסקופים רובוטיים במצפה הכוכבים במכבים, מכל מקום על פני כדור הארץ!

למצפה הכוכבים ברקת מספר מצפה IAU רשמי, B35.       

במצפה מתקיימים חוגים לילדים ונוער, עבודות מחקר, איסוף ומחקר מידע אסטרונומי. למצפה הכוכבים קשרים עם גופים דומים מחוץ לארץ ועם מוסדות מחקר ולימוד בעולם.

למצפה גם מועדון חברים אסטרונומי בו שותפים אלפי אנשים (ניתן להצטרף דרך אתר המצפה).העשייה שלנו היא לאורך 20 שנה,

אנו מוכיחים אמינות ואיכות ללא פשרות !

ניתן לבצע תוכנית שנתית בה אנו סוקרים את כוכבי הלכת במערכת השמש שלנו וכן פעילויות ספציפיות כהרצאות על:

1. חורים שחורים

2. החיים בחלל – האם משהו נמצא שם ?

3. הסיכוי לחיים ביקום ומערכת השמש

4. אסטרואידים ושביטים

5. גדלים, מרחקים ומבנים ביקום

6. רובוטים בחללטילים, רקטות, חלליות, אסטרובוטיקה.

7. תצפיות אסטרונומיות על הירח, כוכבי לכת ושאר גרמי שמיים מרתקים ,ערפיליות, צבירי כוכבים, גלקסיות וכו'.

עבודות מחקר, השתלמויות מורים, ימי הולדת אסטרונומיים  - ועוד... !


תצפית בטלסקופ - מצפה הכוכבים ברקתתמונה: תצפית בטלסקופ במצפה הכוכבים ברקת, במכבים. תמונות נוספות - ראו גלריית תמונות המצפה

נשמח לראותכם,

צוות מצפה הכוכבים ברקת במכבים.

לתשומת לבכם : חלק מהפעילויות המתקיימות על-ידי מצפה הכוכבים ברקת ('המצפה') ובכללם הפעילות הנ"ל מתועדות על ידי מצפה הכוכבים ברקת. קיימת אפשרות כי המצפה יציג את החומר שיצולם במדיות השונות לרבות אתר האינטרנט ו/או פרסומים שונים של המצפה ו/או בעיתונות ו/או כל מדיה אחרת. 
במידה והנכם מתנגדים להצגת צילומים, אנא הודיעו לנו בכתב (בפקס) על התנגדותכם.

 

כיצד ניתן למצוא את...

M45צפייה מהנה !מידע נוסף על טלסקופים ודרכי צפייה בכוכביםחנות הטלסקופים והציוד האסטרונומי  של מצפה הכוכבים ברקת, מכבים. קרא עוד...
 

הוספת תגובה

קוד אבטחה
רענון הקוד

הידעת ?

יורי גאגארין, המירוץ לחלל והחינוך המדעי

יורי גאגארין (Uri Gagarin) או בשמו המלא, יורי אלכסייביץ' גגארין (וברוסית - Юрий Алексеевич Гагарин‏).שוגר מעל פני אדמת ברית המועצות לשעבר בחללית ווסטוק, וביצע הקפה שלמה מסביב לכדור הארץ. הוא חזר בשלום אל כדור הארץ ונחת בחזרה על פני אדמת ברית המועצות. שיגורו של גגארין היווה את אחד השיאים במירוץ לחלל שהתקיים בין ברית המועצות לארצות הברית בשנות החמישים, השישים והשבעים של המאה העשרים, מירוץ שנפתח בשיגורו של הלוויין ספוטניק 1, הלווין הראשון בעולם, ששוגר באוקטובר 1957, גם הוא על ידי ברית המועצות. ובנימה אישית - גגארין היה אחד מגיבורי הילדות שלי ואני זוכר עד היום את התרגשותי כילד, בישראל של שנות השישים של המאה הקודמת, כאשר שמו היה מוזכר באמצעי התקשורת (שהמשוכלל שבהם היה אז הרדיו).

המירוץ לחלל, שגגארין היה אחד מסמני הדרך שלו ואחד מגיבוריו, השפיע גם על החינוך בארצות הברית, שנתקפה בבהלה לנוכח העובדה שברית המועצות, אויבתה אז, הקדימה אותה בכניסה לעידן החלל, הן הבלתי מאויש והן המאוייש. הדחף של האמריקנים לניצחון במירוץ לחלל, הניע אנשי חינוך ומחוקקים להחלטה על שינוי דרכי הוראת המדעים והדגשת לימודי המתמטיקה והפיזיקה בבתי הספר בארצות הברית, ולהגדלת התקציב הלאומי לשם כך בכל רמות מערכת החינוך.

לעתים, למשבר או לצורך דחוף יש חלק חשוב ואף מכריע ביצירתם או בהנעתם של שינויים ושיפורים של תהליכים חינוכיים. בסוף שנות החמישים המשבר המניע (במערכת החינוך של ארצות הברית) היה פתיחתו של מירוץ החלל בין ארצות הברית לברית המועצות. כיום, מספר תהליכים מניעים שינויים ושיפורים כאלה. למשל, הצורך להתמודד כראוי עם "התפוצצות המידע" ועם הופעתם של כלי מדיה רבים ומגוונים, הם בין הדברים שהביאו לתחילתו של תהליך חינוכי להקניית מיומנויות המוכרות בשם מיומנויות העשרים ואחת. דוגמה נוספת היא משבר ניצול משאבי הסביבה (כדוגמת מים ומקורות אנרגיה), שיש לו תפקיד חשוב מאד בחינוך לקיימות המקודם כיום במערכת החינוך בישראל .


הערך נכתב על-ידי :
יורם אורעד, המנהל הפדגוגי של שלובים, הרשת החברתית לאנשי חינוך של מכון מופ"ת, ומפתח תכניות לימודים במדעים. (מקור)

קרא עוד...